Balíme ekologicky!

bioplasty-kompostovatelne-obaly-speciosa-balime-ekologicky_1

Každý rok se na světě vyprodukují tuny odpadu, který končí na skládkách nebo ve spalovnách. Největším znečišťovatelem jsou samozřejmě plasty, a mezi nimi jednorázové plastové obaly. I v zemích s vysokou mírou recyklace odpadu, jakými jsou Švédsko, Jižní Korea a Německo, nedokážou zrecyklovat více než 47 % vyhozeného plastového odpadu (dle asociace Přátelé země Německo, je to dokonce méně než 16 % recyklovatelného odpadu určeného k recyklaci). Zbytek se zhodnocuje energeticky, ve spalovnách (zdroj: enviweb.cz). 

Záleží nám nejen na obsahu, ale i na obálce

Naše produkty jsme se rozhodli balit do ekologických obalů, jelikož chceme eliminovat další produkci odpadu. Naše produkty balíme do ekologicky odbouratelných (biodegradovatelných, kompostovatelných, recyklovatelných) materiálů. Vyhýbáme se novým plastovým taškám, sáčkům nebo výplním. Když už něco takového u nás náhodou najdete, tak se jedná o originální obal výrobce (např. balení špendlíků), nebo o obal nutný pro ochranu a bezpečnou přepravu produktu, a nebo o recyklaci obalových materiálu, které před námi použili jiný výrobci, a které by se zbytečně vyhodili. Nicméně, snažíme se plastovým obalům vyhýbat co nejvíce. 

Jak zasíláme daňové doklady a letáky?

Také daňové doklady k vašim objednávkám se vám snažíme zasílat jako přílohu v informačního e-mailu o expedici vaší zásilky. Zvažte prosím, zda-li jej opravdu potřebujete tisknout. Krom toho se snažíme minimalizovat zasílání papírových reklamních letáků, katalogů, brožur a dalších komerčních sdělení. Raději vás o novinkách, akcích, či zajímavostech z našeho e-shopu informujeme na našem blogu, či zasláním newsletteru pro přihlášené odběratele.

Naše papírové krabice uzavíráme pomocí papírové pásky s lepidlem z přírodního kaučuku

Věříme, že to co děláme má smysl. Přidáte se k nám?

Co znamená kompostovatelný a biodegradovatelný obal?  

Více o tom, co vlastně kompostovatelný a biologický rozložitelný (biodegradovatelný) obal znamená se dozvíte na našem blogu