O nás

Ahoj! Vítáme Vás!

Děkujeme, že jste navštívili náš butik s výběrovými látkami a galanterií! SPECIOSA, to jsme my dva! Ingrida a Jakub, partneři v obchodě i v životě. Rádi bychom vám řekli něco o tom, kdo jsme, a o tom, proč jsme se nadchli pro šití a kvalitní látky. profilove-foto-majitele-Speciosa-latkyTento online butik je výsledkem společného snu, který nosíme v srdcích již od dob studia na vysoké škole. 

K nabrání odvahy udělat ten pověstný krok do neznáma, a věnovat se právě látkám a módě, byl objev starých pokladů v jedné zapadlé skříni v domě po starých rodičích. Skříň plná starých látek, galanterie, módní knih a časopisů nás nadchla a inspirovala. Od tohoto dne jsme byli jako prokletí. Znáte to pověstné nutkání? Máte sen a pokud se o něj alespoň nepokusíte, tak máte pocit, jak kdyby ve vás něco umíralo. Nadobro jsme se rozhodli obnovit 100 let starou rodinnou tradici poctivé krejčoviny a šít oblečení z kvalitních látek. 

Jelikož vnímáme potřebu zpomalovat trend rychlé módy, které vládne polyester, a potřebu omezovat textilní odpad, rozhodli jsme se jít trošku "složitější" cestou a k šití používat kvalitní a udržitelné látky z "eko" materiálů. Jedná se nejen o přírodní materiály – bavlna, vlna, len, konopí a pod., ale také o moderní eko textilie jako Lyocell (Tencel), Ecovero a recyklované materiály. S našimi látkovými úlovky, ze kterých sami šijeme, se s vámi dělíme prostřednictvím tohoto e-shopuChceme vám poskytnout kvalitní základ a inspiraci k tomu, abyste si i vy doma ušili originální oblečení, které dobře sedí a dlouho vydrží. Nakupujeme látky v metráži od ověřených značek, které dbají na udržitelnou výrobu svých produktů. Dáváme také šanci na druhý život přebytkům dizajnových látek (tzv. "designer deadstock"), aby neskončili zbytečně ve spalovnách. Tyto deadstock látky jsou stejně kvalitní jako nové látky, ale jelikož jejich výrobu už jednou někdo zaplatil, jejich ceny jsou nižší než u nových látek tohoto typu.

Zdá se vám cena našich látek vysoká? Dovolte nám vysvětlit, co se v cenách našeho zboží odráží. Cena produktu pokrývá současnou hodnotu surového materiálu, lidskou práci, přepravní náklady a další složky řetězce, které vedou k výslednému produktu. Dále se do ceny promítá fakt, že se jedná o látky v limitovaných dizajnérských kolekcích ve vysoké kvalitě, a samozřejmě i naše obchodní marže. Nenakupujeme stovky metrů látek z velkoskladů v Holandsku a podobných destinacích. Věříme, že z dlouhodobého hlediska oceníte nejen materiálové složení látek, ale také jejich nadčasovost a originalitu. Krom toho, pečlivě vybíráme jen takové materiály, které se budou dobře nosit a udržovat. Naše produkty balíme ekologicky – u nás nové plastové tašky, sáčky anebo plastový výplňový materiál nenaleznete. Když už něco takového u nás náhodou najdete, tak se jedná o originální obal výrobce (např. balení špendlíků), nebo o obal nutný pro ochranu a bezpečnou přepravu produktu, a nebo o recyklaci obalových materiálu, které před námi použili jiný výrobci, a které by se zbytečně vyhodili. Nicméně, snažíme se plastovým obalům vyhýbat co nejvíce. 

stara-skrin-Nas-pribeh-Speciosa-latky

Budeme šťastní, když se nám povede inspirovat vás k vytvoření nějakého pěkného a pohodlného kousku do vašeho šatníku. K tomu vám rádi pomůžeme nejen nabídkou látek v metráži, galanterie, módních střihů, či učebnic, ale také našimi šicími návody v naší škole šití, či v blogu. Pokud se rozhodnete odebírat naše newslettery, neunikne vám zajímavý článek, nové zboží, akce a slevy, které určitě potěší.

Přejeme vám hodně štěstí při vaší tvorbě! A pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak nám dejte vědětRádi Vám, společně s naší malou psí pomocnicí Mavis, pomůžeme. Ještě jednou vřelé díky!

S láskou, Vase-Speciosa-podpis-v2 (Ingrid a Jakub + náš skvělý tým)