Škola šití

Šití milujeme a proto jsme pro Vás připravili naši verzi školy šití. Chceme Vám nabídnout studnici poznání pro ty, kteří rádi šijí a chtějí si rozšířit znalosti v této oblasti. Pokud chcete povýšit svoje sewing skills (šicí dovednosti), tak jste na správném místě. Připravujeme pro Vás i pokročilejší lekce, které budou k dispozici exkluzivně pro naše členy školy šití. Sledujte proto naše stránky a odebírejte newsletter, kde se dozvíte více. A pokud si ušijete něco pěkného z našich látek, dle našich postupů, dejte nám o sobě vědět, a třeba Váš výtvor zařadíme do naši veřejné síně slávy. Děkujeme, že jste s námi a přejeme Vám hodně zdaru při šití. 

Šicí tip: Jak zkrátit sukni s rozparkem u džínových šatů (fotonávod)

Šicí tip: Jak zkrátit sukni s rozparkem u džínových šatů (fotonávod)

Džínové šaty jsou nikdy nestárnoucí klasikou, kterou nosí mnoho z nás. Dnes lze tento nesmrtelný kousek oděvu koupit téměř v každém obchodě za slušné ceny. Anebo, ty zručnější z nás, si ho dokážou ušít z džínové metráže doma, na míru. Krásný materiál je eko džínovina z Lyocellu (Tencelu). Pokud máte v šatníku denimové šaty nebo sukni, které potřebujete zkrátit, v tomto krátkém foto návodu najdete pár tipů, jak můžete postupovat.


Pleteniny (úplety) – jak vybrat tu správnou látku na šití?

Pleteniny (úplety) – jak vybrat tu správnou látku na šití?

Ať už chceme šít úpletové šaty, dámské legíny nebo sportovní oblečení, výběr vhodné a kvalitní látky na šití je jedním z klíčových kroků. Správná látka, společně s vhodným střihem, vedou k oděvu, který nejen hezky vypadá, ale také dobře padne a dlouho vydrží. Někdy nás k ušití oděvu (a jeho střihu) inspiruje samotná látka, kterou zahlédneme v e-shopu, či v obchodě, jindy naopak vybíráme látku na základě střihu na šití.

Přečtěte si pár tipů, na co se při výběru látky na úpletové oblečení soustředit. Většinu zde vyjmenovaných "pravidel" lze aplikovat i při výběru tkanin.