Bavlněné plátno ikat Alaskan Snow

Výjimečná, ručně tkaná černobílá bavlna se zajímavou vazbou ikat - velmi pracná a náročná tradiční metoda z Indie. Hodí se na vzdušné topy, šaty a volné kalhoty.

Dostupnost Skladem (>5 m)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 1002508911068
540 Kč / m
Bavlněné plátno ikat Alaskan Snow
bavlnene platno gazovina ikat alaskan snow speciosa metraz 1
Novinka

Výroba ikatové tkaniny je velmi pracná a náročná na odborné zkušenosti, zčásti je považována za umělecké řemeslo. Ikat je stará tradiční technika rezistentního barvení, kdy se nitě používané pro tkaní předem barví. Některé nitě Ikat jsou před barvením svázány do vzoru a vybraná místa se ovinují např. stébly trávy nebo překrývají např. vrstvou vosku. Nitě pokryté vazbou "odolávají" barvivu a vytvářejí design. Čím více vazby je provedeno před tkaním, tím složitější je vzor, který je přirozeně mírně rozostřený. Látka pochází od ověřeného dodavatele Merchant&Mills (UK). 

Látka je pevná jako plátno, ale jemná jako gáza (mírně průhledná - viz foto) a příjemná na nošení. Látku lze použít na oděvy, ale také na doplňky a dekorace.

Bílé čáry se liší velikost od okraje k okraji. Indické látky jsou někdy náchylné k nepravidelnostem ve vazbě nebo tisku, to vše je součástí jejich kouzla a nejsou klasifikovány jako vady.

Údržba a praní ikat látky

Pro prvních pár praní (první 3 – 4 praní) vložte látku (samostatně) do bubnu pračky na 30 – 40  °C s hrstí kuchyňské soli. To pomůže fixovat barvivo, aby se zabránilo jeho stékání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bavlněné látky a bavlněná plátna na šití všeho druhu
Hmotnost: 0.2 kg
Barva látky: černo bílá
Motiv látky (vzor): jemný
Gramáž: pod 140 g/m2
Materiál: bavlna
Typ látky: tkanina
Udržitelnost: přírodní vlákna