Sada šicích, vyšívacích a látacích jehel, 30 ks

Praktická sada jehel na ruční šití, vyšívání a látání. Balení obsahuje 30 ocelových jehel a navlékač nitě. Ideální pomocník do vaši šicí dílny, a také na cesty. 

Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 2092408901069
52 Kč / ks
Sada šicích, vyšívacích a látacích jehel, 30 ks

Balení obsahuje 9 druhů jehel v různých délkách (celkem 30 kusů) a jeden ruční navlékač nitě. 

Jehly na ruční šití

Jsou to jehly s ostrým hrotem, které se používají pro ruční stehy. Tyto jehly mají kulaté očko, ostrý hrot a různé délky. Pro jemnější ruční stehy použijeme kratší jehlu. Pro normální stehy použijeme středně dlouhou jehlu. Pro dlouhé stehy, např. pomocné stehy šité stehovkou, se používají dlouhé jehly pro stehování. 

Vyšívací jehly

Pro vyšívaní se používají vyšívací jehly, středně dlouhé ostré jehly, s prodlouženým očkem, kam lze vložit několik vyšívacích nití naráz, a také ulehčuje vkládání zakroucených vyšívacích nití. Pro vyšívání s tlustější přízí nebo pro šití těžkých tkanin se používají žinylkové jehly, které jsou silné a ostré a mají široké ouško, takže vydrží větší zátěž. Korálkové jehly jsou dlouhé tenké jehly s úzkým očkem, které se používají k navlékání korálků a pajetek (flitrů) při vyšívání nebo výrobě šperků. 

Gobelínové jehly 

Jsou to silné jehly s tupým hrotem používané pro vyšívání a tvorbu gobelínů. Díky tupému hrotu je lze použít místo šídla.

Látací jehly

Látací jehly se liší v délce a tloušťce. Mají ostrý hrot a delší očka. Patří sem látací jehly na bavlnu, které slouží k látaní s jemnou bavlnou nebo vlnou. Dlouhé látací jehly jsou podobné látacím jehlám na bavlnu, avšak díky jejich délce slouží k látaní děr v silných tkaninách a velkých děr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jehly (ruční, strojové), špendlíky a zavírací špendlíky
Hmotnost: 0.2 kg
Materiál: kov
Délka: 3 – 4 cm, 4 – 5 cm, 5 – 6 cm